WYDARZENIA

Otrzymali nagrodę za stronę internetową

11 października w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, podczas Forum Sołtysów, odbyło się podsumowanie konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego” i uroczyste wręczenie nagród.

Sportowa sobota w Dzięgielowie

15 września w Dzięgielowie odbyły się wyścigi na rowerach CROSS X BIKE i biegi terenowe CROSS X RUN. O godz. 10.00 na starcie stanęli biegacze, którzy mieli do pokonania trasę o długości 9 km.

Obchodziły jubileusz 55-lecia

W sobotę, 8 września, odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Dzięgielowie. W spotkaniu, które odbyło się w miejscowej remizie, wzięło udział 25 członkiń tego koła oraz zaproszeni goście.

Odbiór drogi w Dzięgielowie

Dziś, 7 września, odbyło się zakończenie prac wykonanych w ramach rozbudowy drogi powiatowej 2608S w Dzięgielowie. Odbioru dokonali starosta Janusz Król, wicestarosta Maria Cieślar, wójt Krzysztof Glajcar, inspektor nadzoru oraz przedstawiciele wykonawcy robót, gminy Goleszów i Powiatowego Zarządu Dróg Powiatowych w Cieszynie, który koordynował całość prac.

Dzięgielów na dożynkach

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia odbyły się Dożynki Gminne – Dni Gminy Goleszów. W sobotę. 25 sierpnia, ulicami Goleszowa przeszedł barwny i wesoły korowód dożynkowy, który liczył w tym roku ponad 105 pojazdów.

Szkolili się w Węgierskiej Górce

W dniach 18-30 lipca w Węgierskiej Górce odbył się obóz szkoleniowy młodzieżowych drużyn pożarniczych. Organizatorem całości był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Zarząd Oddziału Powiatowego w Mikołowie.