WYDARZENIA

Pożar budynku w Dzięgielowie

Około godz. 7.00, w Nowy Rok w Dzięgielowie w budynku przy ul. Zamkowej wybuchł pożar. Przez kilka godzin trwała akcja gaśnicza prowadzona przez strażaków. Co istotne, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy mieszkańcom i sympatykom Dzięgielowa zdrowia, pomyślności i spokoju. A w Nowym Roku spełnienia wszystkich marzeń.

Spotkanie seniorów w Dzięgielowie

15 grudnia w Dzięgielowie odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie seniorów. Po raz pierwszy zostało ono zorganizowane w 2003 r. Tegoroczne wydarzenie prowadził sołtys Zbigniew Krzemień.

Dzięgielów pędzlem malowany

Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa zakończyło projekt „Dzięgielów pędzlem malowany”. Pod okiem instruktorów odbyły się warsztaty artystyczne i plener malarski. W całym przedsięwzięciu wzięło udział łącznie ponad 60 osób – dorosłych i dzieci, m. in. z Cieszyna, Cisownicy, Ogrodzonej i Dzięgielowa.

„Niepodległa w Dzięgielowie”

10 listopada odbyło się uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasze państwo „Niepodległa w Dzięgielowie”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa przy współpracy z właścicielami dzięgielowskiego zamku, Szkołą Podstawową w Dzięgielowie, Urzędem Gminy w Goleszowie oraz Kołem Gospodyń Wiejskich.